Odpowiednie kartony przeprowadzkowe

Przeprowadzka wymaga przygotowań, więc opłaca się ją dobrze zaplanować.

Zacznij od zastanowienia się, co chcesz spakować. Przygotuj odpowiednią ilość kartonów do przeprowadzki. Pamiętaj, aby używać dobrej jakości kartonów, nawet jeśli dopiero się przeprowadzasz. Nie chcesz przecież, aby naczynia lub lampy rozbiły się o podłogę lub zostały uszkodzone w transporcie.

Przygotuj przydatne akcesoria do pakowania. Chronią delikatne przedmioty podczas transportu. Mogą to być stare gazety do oklejania okularów lub ramek na zdjęcia. Jeśli lubisz czytać wiadomości online i nie masz pod ręką gazety, możesz wykorzystać dostępne w naszym sklepie wyściółki, papier pakowy, folię bąbelkową i taśmę do owijania. Taśma przydaje się też, żeby nic nie wypadło z pudełka podczas wysyłki i żeby lodówka nie chybotała drzwiami.

Rozważ użycie taśmy stretch do wyrównania podobnych elementów. Możesz ustawić w linii naprzemienne talerze i kartony i użyć taśmy stretch, aby utrzymać to wszystko w miejscu.

Podczas pakowania warto podpisać wszystkie kartony i skrzynki, aby śledzić, co jest gdzie, pamiętając, że ktoś będzie je później rozpakowywał. Patrz również Przenoszenie skrzynek.

Do najszerszych 120-litrowych kartonów zapakuj największe przedmioty, w tym odzież wierzchnią, buty zimowe lub narciarskie, koce, poduszki, ręczniki i duże urządzenia.

Nierzadko zdarza się, że firmy przeprowadzkowe oprócz transportu zapewniają klientom kartony, ale co w sytuacji, gdy klient sam organizuje przeprowadzkę. Pudła tekturowe do przeprowadzki sprzedawane są w sklepach internetowych razem z kartonami i innymi akcesoriami do pakowania; Kartony24.eu sprzedaje pudła tekturowe w różnych rozmiarach pojedynczo lub w zestawach z innymi przydatnymi kartonami, takimi jak folia czy taśma.

Dodatkowe rozwiązania podczas przeprowadzek

Ciekawym i poręcznym rozwiązaniem są również uchwyty, które ułatwiają podnoszenie, przenoszenie i układanie nawet ciężkich kartonów. Pudła do przeprowadzek występują w różnych rozmiarach i można je łączyć w zestawy, np. dwa małe kartony idealnie pasują do średniego kartonu, co pozwala na idealne rozplanowanie i posegregowanie rzeczy.Wyposażone są również we wspomniane wcześniej uchwyty, a największe pudełko jest dwuwarstwowe, więc jedno pudełko mogą nieść dwie osoby. Dodatkowo jest specjalne pole tekstowe dla danego pola oraz lista, w której można zaznaczyć, co się w tym polu znajduje.

Na cenę ma wpływ wiele czynników. Grubość i falistość tektury, z której wykonane jest pudełko, przede wszystkim wielkość pudełka, ilość w opakowaniu oraz dodatkowe elementy, takie jak uchwyty.

Małe kartonowe pudełka z wydzielonym miejscem na długopisy i listy, o pojemności 25 litrów, wykonane z mocnej tektury falistej, kosztują od 4,70 za sztukę, ale są tańsze, jeśli kupuje się je w zestawie. Warto też wspomnieć o zestawach na wynos, w skład których wchodzą różnej wielkości pudełka kartonowe, folia, taśma klejąca i wypełniacz. Na koniec warto zadbać o przewóz podczas przeprowadzki, jeśli nie masz dużo bagaży a przenosisz się a granicę, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług www.cobrabus.pl - przewozy busami do Niemiec